Wyniki konkursu „PZU z kulturą”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu dotacyjnego Fundacji na dofinansowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży do instytucji kultury.

Od 2013 roku Fundacja PZU ogłasza konkurs „PZU z kulturą”, którego celem jest dofinansowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży ze wsi i małych miast do instytucji kultury, ze szczególnym naciskiem na tzw. „kulturę wysoką”. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy ponad 250 wniosków. Dotacje otrzymały 53 organizacje, których projekty zostały najlepiej ocenione przez komisję konkursową.

Poniżej przedstawiamy wykaz organizacji, którym przyznano dotacje.

L.p. Nazwa organizacji Tytuł projektu
1. Stowarzyszenie Oświatowe Synergia w Moszczenicy „„Z Moszczenicy do świata magii” - kształtujemy swój charakter poprzez Sztuki Piękne”
2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju zasobów ludzkich oraz poszerzania wiedzy „Scientia Nobilitat” w Strzegowie „Kultura tworzy historię”
3. Stowarzyszenie „Horyzont” przy Gimnazjum w Pluskowęsach „Trochę COOLtury”
4. Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Gminny w Nowej Wsi Wielkiej „Tak niewiele , a tak dużo”
5. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biała Nyska „Czym skorupka za młodu…”
6. Stowarzyszenie Charytatywno- Opiekuńcze im. Bł. Marii Teresy Gerhardinger w Świebodzicach „Na szlaku kultury i sztuki”
7. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” w Bielsku Białej „Rozwijamy się kulturalnie z PZU”
8. Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice „Kultura? - kierunek Warszawa”
9. Stowarzyszenie „Jutrzenka” w Nowogardzie „Kulturalne Podróże”
10. Stowarzyszenie „Dzieci Przyszłością” w Pobiednej „Chcemy pięknie i mądrze żyć”
11. Klub Kobiet „Kwiatkowianki” w Kwiatkowicach "Literackie podróże po kulturze"
12. Fundacja Larus FL w Sokołach „Nie taki teatr straszny!”
13. Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych „Razem ku kulturze”
14. Stowarzyszenie ZMW w Przybyszewie „Chcemy poznać Wrocław”
15. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Warszawie „Krok Ku Kulturze”
16. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „RAZEM” w Korlinie „Spotkania kulturalne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie”