Wyniki konkursu „PZU z kulturą”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu dotacyjnego Fundacji na dofinansowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży do instytucji kultury.

Od 2013 roku Fundacja PZU ogłasza konkurs „PZU z kulturą”, którego celem jest dofinansowanie wyjazdów dla dzieci i młodzieży ze wsi i małych miast do instytucji kultury, ze szczególnym naciskiem na tzw. „kulturę wysoką”. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy ponad 250 wniosków. Dotacje otrzymały 53 organizacje, których projekty zostały najlepiej ocenione przez komisję konkursową.

Poniżej przedstawiamy wykaz organizacji, którym przyznano dotacje.

L.p. Nazwa organizacji Tytuł projektu
1. Stowarzyszenie Oświatowe Synergia w Moszczenicy „„Z Moszczenicy do świata magii” - kształtujemy swój charakter poprzez Sztuki Piękne”
2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju zasobów ludzkich oraz poszerzania wiedzy „Scientia Nobilitat” w Strzegowie „Kultura tworzy historię”
3. Stowarzyszenie „Horyzont” przy Gimnazjum w Pluskowęsach „Trochę COOLtury”
4. Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Gminny w Nowej Wsi Wielkiej „Tak niewiele , a tak dużo”
5. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biała Nyska „Czym skorupka za młodu…”
6. Stowarzyszenie Charytatywno- Opiekuńcze im. Bł. Marii Teresy Gerhardinger w Świebodzicach „Na szlaku kultury i sztuki”
7. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” w Bielsku Białej „Rozwijamy się kulturalnie z PZU”
8. Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice „Kultura? - kierunek Warszawa”
9. Stowarzyszenie „Jutrzenka” w Nowogardzie „Kulturalne Podróże”
10. Stowarzyszenie „Dzieci Przyszłością” w Pobiednej „Chcemy pięknie i mądrze żyć”
11. Klub Kobiet „Kwiatkowianki” w Kwiatkowicach "Literackie podróże po kulturze"
12. Fundacja Larus FL w Sokołach „Nie taki teatr straszny!”
13. Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych „Razem ku kulturze”
14. Stowarzyszenie ZMW w Przybyszewie „Chcemy poznać Wrocław”
15. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Warszawie „Krok Ku Kulturze”
16. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Korlino, Łącko, Łężek, Królewo „RAZEM” w Korlinie „Spotkania kulturalne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie”
17. Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości w Janowicach Wielkich „Kultura niejedno ma imię”
18. Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat” w Starych Bogaczowicach „Kulturalna Jesień na wsi”
19. Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych "Pro Educatio" w Ostrowie Lubelskim „Umieć bywać”
20. Fundacja EduFun w Pucku „Dni Kultury w Gdyni”
21. Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w Rozwoju” z Wolina „Warszawskie Spotkania z Kulturą”
22. Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Serduszko” w Nowogardzie „Poznanie świata kultury, historii i sztuki”
23. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „Karpatka” w Mszanie „Warszawa jakiej nie znamy”
24. Stowarzyszenie Sursum Corda w Nowym Sączu „Z kulturą za Pan Brat”
25. Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Bobrowniki Wielkie „Poznajemy starą i nowa stolicę”
26. Stowarzyszenie Mieszkańców Starego Kraszewa „Rządza” w Starym Kraszewie „Wyjazdowy dom kultury”
27. Fundacja „Bajkowy Pacanów” w Pacanowie „Młodzież „wysoce kulturalna””
28. Fundacja Pomocy Dzieciom Krzyk w Biłgoraju „Z kulturą za pan brat”
29. Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelewie „Szlakiem kultury szczecińskiej”
30. Stowarzyszenie „Zamek Czocha” w Suchej „Szlakiem kultury polskiej - cykl wyjazdów ukazujących piękno kultury i dziedzictwa historycznego Polski”
31. Kółko Rolnicze w Czerniszynie „Kultura wysoka? Już wiem czym jest”
32. Fundacja Artem Silesiam Promovere w Kuniowie „Przyjaźń z kulturą? - Niemożliwe Przyjdź i Sprawdź”
33. Stowarzyszenie Oświatowe Onuphrius w Czerniejewie „„Na ścieżkach kultury i sztuki” - organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji Kultury”
34. Fundacja „Przyjaciele Tarnowca” w Tarnowcu „Pod rękę z kulturą”
35. Ludowy Klub Sportowy „Piast” Łapanów „Poznajemy kulturę, by w przyszłości ją tworzyć i rozwijać”
36. Stowarzyszenie Warmińska Wieś w Dywitach „Różnowo ART - przygoda z kulturą”
37. Stowarzyszenie Edukacyjne Serce otwarte jak książka z Braniewa „Lekcja z klasą”
38. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Wsi Zagajew „Na bursztynowym szlaku”
39. Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Spalonej „Gimspalona” „„Teatr nie gryzie, muzeum nie boli” - aktywnie uczestniczymy w kulturze (druga edycja)”
40. Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2 w Łańcucie „Kultura bez barier”
41. Stowarzyszenie Edukacyjno-Wychowawcze „Jabłoń” w Sandomierzu „Kultura to coś dla mnie”
42. Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach „Poznajemy rezydencje królewskie w Warszawie”
43. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie (Oddział w Żukowie) „Kaszubskie dzieci poznają Wrocław - Europejską Stolicę Kultury 2016”
44. Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” w Kłomnicach „Na skrzydłach kultury”
45. Stowarzyszenie „Przyjazne Zywertowo” w Patrzykowie „Wysoka kultura - mali odbiorcy”
46. Stowarzyszenie Słoneczna Przystań w Starym Kurowie „Kulturalny Wrocław”
47. Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa „Kulturalny wyjazd do stolicy”
48. Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro w Tarnowie „Jak przygoda to tylko w Warszawie”
49. Stowarzyszenie Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości w Krotoszynie „Wstęp wolny do nowych pałaców kultury”
50. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie „Mundurowi otwarci na kulturę”
51. Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” w Brzeżnicy „Wędrujemy tropem Tadeusz Kościuszki”
52. Stowarzyszenie Nasza Gmina-Nasza Przyszłość w Białym „Pracowita Mądra Głowa jedzie z nami do Krakowa”
53. Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci” w Ursynowie „Perły Kultury Polskiej w zasięgu ręki”

Gratulujemy zwycięzcom!