Wyniki konkursu „PZU z kulturą 2015”

Zakończyła się tegoroczna edycja konkursu dotacyjnego Fundacji na dofinansowanie organizacji społecznych na działania z obszaru edukacji kulturalnej. Gratulujemy zwycięzcom!

Od 2013 roku Fundacja PZU prowadzi konkurs „PZU z kulturą”. Jego celem jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dla dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a w szczególności do kultury tzw. wysokiej. Poprzez przyznane dotacje, Fundacja dąży do zwiększenia wiedzy młodych na temat polskiego dziedzictwa kulturowego.

Dzięki otrzymanym dotacjom, organizacje będą mogły przeprowadzić interesujące i rozwijające warsztaty artystyczne i wyjazdy połączone z wizytami w instytucjach kultury.

W tegorocznej edycji otrzymaliśmy 258 wniosków. Dotacje otrzymało 35 organizacji, których projekty zostały najlepiej ocenione przez 3-osobową komisję konkursową złożoną z przedstawicieli Fundacji PZU.

Poniżej przedstawiamy wykaz organizacji, którym przyznano dotacje.

STOWARZYSZENIE ROZWÓJ OŚWIATY LOKALNEJ Nowogard Szlakiem szczecińskich teatrów- młodzieżowe przygody artystyczne
ZWIĄZEK STOWARZYSZEŃ NA RZECZ ROZWOJU GMIN PÓŁNOCNEGO OBSZARU WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH Węgorzewo

Teatr, Opera, Filharmonia – atuty wielkich miast

FUNDACJA MIEJSCE MOJE Gostyń Opera w małym mieście
ZHP CHORĄGIEW DOLNOŚLĄSKA HUFIEC BIERUTÓW Bierutów Szlakiem Skarbców Kultury i Sztuki
GMINNE TOWARZYSTWO SPORTOWE W RAKOWIE Raków Kalejdoskop kultury
STOWARZYSZENIE INICJATYW TURYSTYCZNYCH TRAMP Tczew Coolturalni
STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI KORLINO, ŁĄCKO, ŁĘŻEK, KRÓLEWO „RAZEM” W KORLINIE Korlino Jesień z „wysoką kulturą”
STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW SUŁKOWA Sułków Teatr nie jest nudny!
CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ Ełk Różne oblicza teatru i nie tylko
STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU LESZNA Leszno Z kulturą na Ty
STOWARZYSZENIE SURSUM CORDA Nowy Sącz Młodzi w kulturze
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY  W BÓBRCE W GMINIE SOLINA Bóbrka Kraków – kulturowy zawrót głowy
STOWARZYSZENIE INICJATYW NIEZWYKŁYCH Lubasz<> Nasza natura – Kultura!
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W LEWINIE KŁODZKIM Lewin Kłodzki Z kulturą za pan brat
STOWARZYSZENIE BABINIEC Klucze Poznajemy kulturę wysoką dostępną dla każdego
STOWARZYSZENIE MÓJ STRASZĘCIN Straszęcin Kulturalne szaleństwo
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "NASZ OŚRODEK" Wschowa Teatr-dodaj do ulubionych
STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KARPACKIEJ „KARPATKA” Mszana A teraz Wrocław
KLUB SPORTOWY TSD SPORT Trzcianka Kulturalny TADEK – dostawca wrażeń
WIEJSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACYJNO- KULTURALNO-TURYSTYCZNE „SZANSA” W GRZYBOWIE Grzybów „Cudze chwalicie, swego nie znacie”- wędrówki  po Wielkopolsce
STOWARZYSZENIE ROZWOJU PĘGOWA Pęgów W poszukiwaniu kultury

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY W ŚWIĘTONIOWEJ

Świętoniowa Spacer z Talią i Melpomeną
ZWIĄZEK HARCERSTWA RZECZPOSPOLITEJ Warszawa Drzewo Kultury
STOWARZYSZENIE NOWOCZESNOŚĆ DLA ROZWOJU Pawlikowice Z kultura na Ty
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM "RAZEM" Bielsko Biała Kultura dla wszystkich
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ ODROWĄŻA Odrowąż Jesteśmy KULturalni
STOWARZYSZENIE NASZE SZANSE Nowogard Młodzi kulturalni, choć niepełnosprawni
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA P.W.ŚW.BRATA A.CHMIELOWSKIEGO W BUSKU ZDROJU Busko Zdrój Tete a Tete z Kulturą
NOWOGRODZKIE STOWARZYSZENIE 4X4 "OFFROAD FACTORY" Błotno Spotkania z kulturą
STOWARZYSZENIE DZIAŁAŃ LOKALNYCH SPICHLERZ Czernica Pociąg do teatru czyli małe i duże teatralne podróże
STOWARZYSZENIE SIEDMIU W SICINACH Siciny Coolturalni

STOWARZYSZENIE ICH LEPSZE JUTRO

Tarnów

Podhale kulturą stoi - odkrywamy, poznajemy, wzbogacamy

STOWARZYSZENIE KULTURALNO-OŚWIATOWE WSI ROPICA POLSKA

Ropica Polska

Młodzi otwarci na kulturę

STOWARZYSZENIE SZKOŁA BEZ BARIER

Łapy

Kultura drzwi otwiera: muzeum, koncert, teatr

STOWARZYSZENIE DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH „SERDUSZKO”

Nowogard

Z wizytą w ośrodkach kultury

WYNIKI KONKURSU ‘PZU Z KULTURĄ 2015’ – 8 maja 2015 r. - POBIERZ TUTAJ

Dotacje przyznano we wnioskowanych kwotach.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na szkolenie dla koordynatorów, które obędzie się 29 maja o godz. 10:00 w siedzibie PZU w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 24.

O szczegółach poinformujemy Państwa w odrębnej korespondencji
e-mailowej.

W razie pytań prosimy o kontakt z Anną Hincz: ahincz@pzu.pl; 22 582 45 77