Fundacja PZU zaprasza na wakacyjne spotkania z historią Polski

Objazdowe Muzeum Historii Polski to wakacyjny przewodnik po Polsce dla całych rodzin i zachęta do odwiedzenia najważniejszych polskich zabytków. Dodatek ukazuje się w każdy poniedziałek na łamach "Ale Historia", poniedziałkowego dodatku "Gazety Wyborczej".

Przez całe lato, wraz z Gazetą Wyborczą, odwiedzamy i pokazujemy najważniejsze miejsca dla historii Polski. W dodatku publikowane są artykuły, rodzinne opowieści i praktyczne wskazówki dla podróżujących.

Akcji dedykowany jest portal internetowy, na którym można znaleźć opisy tras, artykuły historyczne, komplet materiałów podróżniczych, m.in. mapki, informacje o noclegach, quizy wiedzy historycznej, a także animowanie filmy edukacyjne – współprodukowane przez twórców Platige Image.

Sprawdź tu.

Partnerem Strategicznym akcji Objazdowe Muzeum Historii Polski jest Fundacja PZU. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.