Deklaracja Rodzinna PZU

Deklaracja Rodzinna podpisana przez prezesa PZU Andrzeja Klesyka opisuje, czym jest Wolontariat Rodzinny PZU. Powstała, by podkreślić wszystkie pozytywne aspekty tego przedsięwzięcia dla pracownika, dla organizatorów wolontariatu, ale i w równym stopniu dla beneficjentów pomocy.

– Deklaracja wskazuje, jak warto myśleć o styku biznesu, aktywności społecznej i rodzinnej wtedy, gdy chce się stworzyć taki projekt jak Wolontariat Rodzinny PZU. Dlatego konsultowaliśmy się zarówno ze specjalistami ds. biznesu, jak i tymi, których domeną jest prawidłowe funkcjonowanie rodziny – tłumaczy Agnieszka Kazimierska z Fundacji PZU.

Deklaracja Rodzinna PZU buduje grunt dla wolontariackich projektów rodzinnych organizowanych przez Fundację PZU. Chodzi o wsparcie społecznych pomysłów i pasji pracowników PZU oraz o stworzenie sytuacji, w której nie muszą wybierać: rodzina czy aktywność na rzecz innych.