Fundacja PZU dla Stutysięcznego Noworodka

W Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie przyszedł na świat Stutysięczny Noworodek. Mała Magdalena Katarzyna urodziła się późnym wieczorem w niedzielę, 29 stycznia. Jest zdrowa i piękna! Jej mama czuje się dobrze i jest bardzo szczęśliwa. Madzia jest drugim dzieckiem Pani Natalii i Pana Andrzeja. Ma półtorarocznego braciszka Tomka.

W prezencie mała Magdalenka otrzyma od Fundacji PZU polisę „PZU Więcej niż Ochrona” o wartości 25.000 zł. Polisa jest przygotowana specjalnie dla niej i tylko ona będzie mogła z niej skorzystać po ukończeniu 18 roku życia, czyli po osiągnięciu pełnoletności. Mając 18 lat Magda zdecyduje, na jaki cel przeznaczy zgromadzone środki. Dzięki polisie będzie mogła między innymi zainwestować w swój rozwój osobisty, edukację, naukę języków obcych czy wybrać się w podróż marzeń.

PZU współpracuje ze Szpitalem przy Karowej od wielu lat i ubezpiecza placówkę od wszelkich niepożądanych zdarzeń. - Kiedy dowiedzieliśmy się o planowanym ważnym wydarzeniu, jakim jest przyjście na świat Stutysięcznego Noworodka, zdecydowaliśmy się na przygotowanie prezentu dla tego dziecka. Wybraliśmy polisę, która u progu pełnoletności daje młodemu człowiekowi pewne środki finansowe. Wyrażamy nadzieję, że zapewni ona Magdalenie dobry start w dorosłość i stworzy dla niej przestrzeń do pojęcia jednej z pierwszych ważnych życiowych decyzji. – powiedziała Jolanta Zabarnik-Nowakowska, Prezes Zarządu Fundacji PZU.

Szpital przy Karowej dokładną statystykę urodzonych dzieci prowadzi od 1983 r., kiedy został otwarty po trwającym trzy lata generalnym remoncie. 8 lutego 1983 r. została przyjęta na blok porodowy pierwsza pacjentka. Dziecko, a wtedy był to chłopczyk, przyszedł na świat dzień później. W tym roku szpital przy ul. Karowej obchodzi 105-lecie działalności.

Uroczyste wręczenie polisy nastąpiło 9 lutego, czyli dokładnie 34 lata po narodzinach pierwszego dziecka w Szpitalu przy Karowej.